lexomil plus efficace que xanax buy xanax what happens if you drink alcohol on xanax

tramadol for fibromyalgia order tramadol online channel 4 tramadol nights 4od

valium tel aviv review valium diazepam buspirone or valium

buy valium online Vancouver buy valium online tablets like valium

buspirone compared xanax generic xanax xanax ritalin and alcohol

waarvoor wordt tramadol gebruikt tramadol 50 can u get high off of tramadol hcl

does phentermine interact with paxil phentermine pills how much does phentermine cost at kroger

phentermine diet plans buy phentermine how to minimize side effects of phentermine

tramadol bad for pregnancy buy tramadol tramadol and digesic

what is xanax commonly prescribed for buy xanax will xanax help my opiate withdrawal

Bilgeağaç.org ücretsiz bilgi paylaşım platformudur. Bu platformun içeriği kullanıcılar tarafından oluşturulur. Bilge Ağaçta uzmanlık alanıznıza giren herhangi bir konuda makale yayınlayabilirsiniz. Devamını Oku »

 

Donmuş Gölete Kuru Buz Atılırsa Ne Olur?

donmus-golete-kuru-buz-atilirsa-ne-olur

Grant Thompson donmuş olan gölete 2 poşet kuru buz döküyor ve bakın neler oluyor, sonuç gerçekten şaşırtıcı!

Ufak Bir Bilgi Videoda karbondioksitin katı halden gaz haline geçişini görüyoruz. Kuru buz = CO2’nun -78.5 ve altı derecedeki katı halidir.

Kış Çayı Tarifi ve Faydaları

kis-cayi

kis-cayi

Kış aylarının gelmesi ve havaların buz kesilmesiyle beraber artık kış çayı bu aylarda hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Vereceğimiz bu Kış Çayı tarifi içiniz ısıtacak ve hastalıklara yakalanmanızı büyük oranda engelleyecek bir tariftir. Şifalı bitkilerden ve yabani meyvelerden oluşan bu çayları özellikle hasta olmadan önce bol bol tüketmek gerekir ki vücudun direncini attırsın ve hastalıklara yakalanma olasılığımızı düşürsün.

Bu şifalı çayımızın malzemelerini aktarlardan veya baharatçılardan temin edebilir ve evde karıştırarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

 • Kış Çayı Tarifi Malzemeleri :
  2 yemek kaşığı kuşburnu
  2-3 yemek kaşığı ıhlamur
  1 yemek kaşığı adaçayı
  3 adet okaliptüs yaprağı
  1 adet kabuk tarçın
  4-5 adet karanfil
  Yarım elmanın kabuğu
  5-6 adet papatya
  2 adet zencefil
  1 yemek kaşığı hibisküs

Tüm malzemeler bir kabın içerisine tarifteki miktarımız kadar doldurulur ve karıştırma işlemi yapılır. Bu süre içerisinde bir demliğe su koyulur ve kaynamaya bırakılır. Bir fincan su için 1 tatlı kaşığı ölçü miktarıyla karışımı yapılan malzemelerin hepsi kaynar halde bulunan suyun üzerine bırakılır. Yaklaşık 5 dakika kadar malzemeler sıcak suyun içerisinde demlenmeye bırakılır. Bu işlemden sonraki adımda ise itinayla süzülerek fincana dökülür. İçerisine bir çay kaşığı kadar balı ve çeyrek limonun suyunu karıştırıp ekleyerek içilmelidir. Kış çayı tarifimiz hazır durumdadır. Afiyet ve şifa olsun.

 • Kış Çayının Faydaları Nelerdir?
  Kış çayı birsürü yararlı bitkilerin ve baharatların karışımlarından oluşmakta olan bir çay çeşididir. Bu sebepten ötürü sayısız hastalığa karşı adeta vücuda kalkan gibi kapanarak vücudumuzu bu rahatsızlıklardan korumakla görevlidir. İşte kış çayının faydalarından birkaçı:

Bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve. Bunun neticesinde de hastalıklara karşı vücudumuzu korur, kolay kolay hasta olmazsınız.
Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca bu hastalıklara yakalanmadan önce belli aralıklarla hazırlanıp içilirse bu hastalıklara karşı vücudu korumaktadır.
Karın ağrısına özellikle bağırsaklarda oluşan ağrılara iyi gelmektedir.
Burun akıntısına fayda sağlamaktadır.
Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelerek stresi yok etmektedir.
Unutkanlığa karşı koruma sağlamaktadır.
Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır.
Balgam söktürücü etki yapmaktadır.
Öksürük ve boğaz ağrısına iyi gelmektedir.
Göğüs ağrısına fayda sağlamaktadır.
Astıma iyi gelen kış çayı nefes darlığını da gidermektedir.
Bağırsak gazlarını giderici etkisi vardır.
Romatizma gibi kemik ağrılarına iyi gelmektedir.
Ağrı kesici özelliği vardır.
Bronşite iyi gelmektedir.

 • İsteğinize bağlı olarak kış çayına bir tutam havlıcan da ekleyebilirsiniz. Yada bu malzemeleri tamamlayamıyorsanız bir aktara giderek bu malzeme listesini verdiğinizde oradan tüm malzemeleri temin edebilirsiniz.

Tuvalete Sodyum Atılırsa Ne Olur?

klozet

Tuvalete düşen sodyumun üzerine sifon çekilirse ne olur sorusunun cevabını arayan Grant Thompson’dan etkileyici bir deney. Siz siz olun sakın tuvalete sodyum düşürmeyin!

 

Sodyum Asetat ile Alakalı Garip Sıcak Buz Deneyi

sodyum-asetat

sodyum-asetat

 

 

 

 

 

 

Daha önce hiç sıcak bir buzla karşılaştınızmı? Sodyum asetat oda sıcaklığında katı yapısını korur. Sıcaklık 30 dereceyi aştıktan itibaren sodyum asetatta erime hali gözlemlenir. Çoğu zaman ‘Sıcak Buz’ şeklinde nitelendirilen jel formundaki madde, olası bir sarsılma durumu veya bir kenarından hareket uygulandığı an domino etkisiyle yarı katı bir yapıya bürünebiliyor.

Dünyada Bir İlk! Dinozor Beyni Fosili Bulundu!

İngiliz bilim insanları, seneler önce ülkenin güney doğu bölgesinde bulunan Sussex şehrinde bir deniz kıyısında elde edilen kahverengi taşın, bir dinozor beyni fosili olduğu açıklamasını yaptılar.

Taşa özel bir mikroskopla bakarak detaylı bir şekilde incelemesini yapan Cambridge Üniversitesi’nde bulunan takım, dünyada ilk defa bir dinozor beyni bulunduğu açıklamasını yaptılar. BBC Türkçe’de yayınlanan habere göre bilim insanları, beyninin fosili bulunan dinozorun aşağı yukarı 130 milyon yıl önce yaşamını sürdüren Iguanodon’a benzer bir ot obur tür olduğunu belirttiler.

Bir bataklıkta yaşamını sonlandırdığı tahmin edilen dinozor, baş kısmının çamura gömülü bir şekilde bulunması nedeniyle yapısı korunmuş ve zamanla fosil olmuş. Bu nedenden ötürü fosilin günümüze kadar korunarak geldiği tahmin ediliyor.

Ayrıca incelemeyi sürdüren grup dinozor beyninin, günümüzde yaşayan timsah ve kuş türleriyle benzeyen nitelikler bulundurduğunu da ekledi.

Cambridge Üniversitesinden Dr Alex Liu, “Beyin dokularının korunma şansı inanılmaz düşük, bu sebeple bu buluş oldukça şaşırtıcı” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

iguanodon-dinozor

Çikolatalı Pasta Tarifi

Çikolatalı Pasta Tarifi

En güzel doğum günü partilerinin vazgeçilmezi ve çocukların en çok sevdikleri pastalar sıralamasında listenin her zaman bir numarası olmayı başaran çikolatalı pasta aslında evde yapılabilecek pastalar arasında yer almaktadır.
Çikolatalı Pasta Kekini Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler;
• 5 adet oda sıcaklığında yumurta
• 1 su bardağı toz şeker
• 2 çorba kaşığı toz kakao
• 1 tepeleme dolu su bardağı un
• 1 paket kabartma tozu
Çikolatalı Pasta Kremasını Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler;
• 1 litre süt
• 1 su bardağı toz şeker
• 1 adet yumurtanın sarısı
• 2 çorba kaşığı mısır nişastası
• 50 gr. bitter çikolata
• 2 çorba kaşığı kadar kakao
• 1 çay bardağı su

En Popüler Facebook Oyunları ve Hileleri

pet rescue saga

pet rescue saga

Pet Rescue Saga Çekiç Hilesi Nasıl Yapılır?
Birbirinden sevimli hayvanları kurtarmaya yönelik olarak geliştirilen Pet Rescue oyunu belki de en sevilen facebook oyunu olarak öne çıkmaktadır. Her gün dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı ve bir üst seviyeye geçmek için ter döktüğü oyunda en çok ihtiyaç duyulan joker ise hayvanların üzerinde hapis kaldığı blokları yıkmaya yarayan çekiçtir. Oyun başlamadan önce tur geçme ödülü olarak size verilen jetonları biriktirerek alabileceğiniz çekiçler en zor turları bile kolaylaştırırken bu sayede daha rahat tur atlamanıza yardımcı olur. Pet Rescue çekiç hilesi için yeteri kadar jetonunuz varsa tek yapmanız yan yana birden fazla facebook penceresi açmak ve her birinde Pet Rescue oyunu başlatmak. Daha sonra her yeni pencerede çekiç al diyerek üçten fazla çekici çok kolay bir şekilde toplamış olur ve turları daha kolay geçersiniz.

Akciğer Kanseri Nedir

akciğer kanseri

Akciğer Kanseri Nedenleri ve Tedavisi

Akciğer Kanseri Nedir?

Bilindiği üzere insan vücudu son derece komplike bir sistemdir ve bu sistemin en küçük parçasını hürce adı verilen yapı taşları meydana getirmektedir. Her hücrenin sınırlı bir ömrü ve belirli bir görevi bulunmaktadır. Bu görevi yerine getirmek üzere hücre çoğalır, yaşar ve ölür ve bu bir döngü şeklinde doğumdan ölüme kadar sürer. Dış etkenlere bağlı olarak gelişen bazı nedenler bu döngünün kırılmasına neden olarak hücrelerin kontrolsüz bir biçimde çoğalmasını tetikler. Meydana gelen bu bozulma akciğer dokusunu oluşturan hücreler üzerinde yaşanırsa ortaya çıkan hastalık akciğer kanseri olarak isimlendirilmektedir. Devamlı olarak çoğalmaya başlayan hücreler bir süre sonra sağlıklı hücreleri de etkilemekte ve sağlıklı hücrelerin ölümlerine neden olarak organları işlevlerini yerine getiremeyecek kadar etkilemektedir.

Yandex Browser – Yeni Nesil İnternet Tarayıcı

Rus arama motoru Yandex tarafından Chromium açık kaynak alt yapısı kullanılarak hazırlanmış ücretsiz bir web tarayıcısı. Yandex firması tarafından 1 Ekim 2012 de yayınlandı. Yandex Browser, Windows ve Mac OS İşletim sistemlerini desteklemektedir. Bu tarayıcı ile indirilen dosyalar Kaspersky antivirüs  ile denetlenir.

 

Hatırlatma! Sitemiz en iyi Yandex Browser ile görüntülenir..

Dota 2

Çok oyunculu çevrimiçi oyunların gün geçtikçe daha popüler hale gelmesi ile birlikte, insanlar yapay zekâların sınırlı kapasitelerinden kurtularak dünyanın dört bir yanında kendileri ile aynı tutkuları paylaşan kişilere rakip veya takım arkadaşı olabiliyor. Özellikle son on yıllık periyoda bakıldığında gerek ülkemizde gerekse tüm dünyadaki internet hızlarının artması ve bağlantı ücretlerinin makul seviyelere gerilemesi ile neredeyse her evde internet erişimi ve çok sayıda oyun oyna yan kişi olması oyun geliştiricilerini bu alanda çalışmalar yapmaya itmiş durumda.  Dota 2 oldukça basit bir fikirden meydana gelip yıllar içinde devasa boyutlara ulaşmış  profesyonel bir yapım.