como fazer soma na calculadora hp buy soma online soma ibm redbook

dj valium - everybody move your body (pakito remix 2007) chomikuj buy valium online where can i buy diazepam 10mg in.the uk

can you have one drink with ambien buy ambien online no prescription ambien high 20 mg

xanax effects with alcohol order xanax online treat xanax overdose

tramadol parachute tramadol 50 mg how to avoid nausea when taking tramadol

phentermine tremors phentermine pills water pill and phentermine

what does tramadol hcl mean buy tramadol online tramadol usos y efectos secundarios

get ambien Kent buy ambien online adderall wellbutrin ambien

soma de equações modulares carisoprodol soma soma sv fischbach

soma san francisco apartment rentals buy soma como fazer a soma de calorias

Tag Archives: cambridge

Dünyada Bir İlk! Dinozor Beyni Fosili Bulundu!

İngiliz bilim insanları, seneler önce ülkenin güney doğu bölgesinde bulunan Sussex şehrinde bir deniz kıyısında elde edilen kahverengi taşın, bir dinozor beyni fosili olduğu açıklamasını yaptılar.

Taşa özel bir mikroskopla bakarak detaylı bir şekilde incelemesini yapan Cambridge Üniversitesi’nde bulunan takım, dünyada ilk defa bir dinozor beyni bulunduğu açıklamasını yaptılar. BBC Türkçe’de yayınlanan habere göre bilim insanları, beyninin fosili bulunan dinozorun aşağı yukarı 130 milyon yıl önce yaşamını sürdüren Iguanodon’a benzer bir ot obur tür olduğunu belirttiler.

Bir bataklıkta yaşamını sonlandırdığı tahmin edilen dinozor, baş kısmının çamura gömülü bir şekilde bulunması nedeniyle yapısı korunmuş ve zamanla fosil olmuş. Bu nedenden ötürü fosilin günümüze kadar korunarak geldiği tahmin ediliyor.

Ayrıca incelemeyi sürdüren grup dinozor beyninin, günümüzde yaşayan timsah ve kuş türleriyle benzeyen nitelikler bulundurduğunu da ekledi.

Cambridge Üniversitesinden Dr Alex Liu, “Beyin dokularının korunma şansı inanılmaz düşük, bu sebeple bu buluş oldukça şaşırtıcı” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

iguanodon-dinozor