buy zolpidem Sterling Heights buy ambien effexor ambien alcohol

best way to crush ambien buy ambien online buy ambien online visa

soma dentro da raiz buy soma online no prescription soma juice 2015

how long does .5 xanax last in urine buy xanax taking citalopram and xanax together

testing alternative theories of the property price trading volume correlation diazepam 10mg how much is valium worth on the streets

for those of u on valium buy valium online valium gegen lampenfieber

stopping xanax 1 mg per day buy xanax cheap xanax for sale online

how much ativan equals 10 mg valium valium diazepam valium dose for seizures

are ambien and xanax safe to take together buy ambien can you take xanax and ambien at the same time

abusing ambien while pregnant buy ambien ambien and nasal congestion

Dünyada Bir İlk! Dinozor Beyni Fosili Bulundu!

İngiliz bilim insanları, seneler önce ülkenin güney doğu bölgesinde bulunan Sussex şehrinde bir deniz kıyısında elde edilen kahverengi taşın, bir dinozor beyni fosili olduğu açıklamasını yaptılar.

Taşa özel bir mikroskopla bakarak detaylı bir şekilde incelemesini yapan Cambridge Üniversitesi’nde bulunan takım, dünyada ilk defa bir dinozor beyni bulunduğu açıklamasını yaptılar. BBC Türkçe’de yayınlanan habere göre bilim insanları, beyninin fosili bulunan dinozorun aşağı yukarı 130 milyon yıl önce yaşamını sürdüren Iguanodon’a benzer bir ot obur tür olduğunu belirttiler.

Bir bataklıkta yaşamını sonlandırdığı tahmin edilen dinozor, baş kısmının çamura gömülü bir şekilde bulunması nedeniyle yapısı korunmuş ve zamanla fosil olmuş. Bu nedenden ötürü fosilin günümüze kadar korunarak geldiği tahmin ediliyor.

Ayrıca incelemeyi sürdüren grup dinozor beyninin, günümüzde yaşayan timsah ve kuş türleriyle benzeyen nitelikler bulundurduğunu da ekledi.

Cambridge Üniversitesinden Dr Alex Liu, “Beyin dokularının korunma şansı inanılmaz düşük, bu sebeple bu buluş oldukça şaşırtıcı” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

iguanodon-dinozor